Oprava podsvětlení středového panelu
print
Oprava podsvětlení středového panelu
ToTy 161 (2004-11-04)

Tak jsem zjistil, že postupem času mě na autu přestaly svítit všechny kontrolky pod středovým panelem. Postupně popraskaly v létě, kdy za tmy jezdím minimálně a tak jsem najednou v zimě zjistil, že vůbec nevidím na ovladače větráků. Nejdříve jsem podezříval nějakou pojistku, ale zjistil jsem, že podsvětlení je vše na jednom kabelu a přístrojovka mě svítila. Takže demontáž:

Nejdříve jsme začal vyndáním radia (zadarmo u Fordu, nemám ty úchyty a hřebíky se mě to nechtělo páčit)

Pak jsem sundal ovládání zrcátek, ale to jsem zjistil, že bylo zbytečný, je to napevno na plastovým panelu.

Pak je třeba odšroubovat 2 samořezné šroubky pod rádiem a jeden šroubek vedle popelníku.

01 umisteni sroubu 02 vyjmuti panelu

Teď už panel je volnější a jde trochu odklopit. Furt, ale nějak držel mrcha a tak jsem zkusil odloupnout plast od zapalovače a hop povolil :) Pod krytem na zapalovač je poslední šroubek.

03 sroub zapalovace 04 srouby tunelu

Ted jsem začal celý panel rvát směrem nahoru a dopředu, ale packy, které drží ty 2 dolní šroubky, jsou zasunutý za plast spodního panelu a tak doporučuji, povolit i středový panel. tzn. 3 šroubky v kastlíku na kazety / CD a 2 šroubky na bokách, která jsou kryté plastovými krytkami.

Pak je třeba šoupnout středový panel dozadu (stačí 2-5cm). Ted je středový panel volnější a je třeba vyndat žárovičky. Jsou tam zasazené v objímkách, které fungují na principu bajonetu (pootočení o 90st). Žárovičky jsou tam 3.

05 umisteni zarovek 06 zarovky ovladacu

Popelník je podsvícen 1 žárovičkou společnou i pro zapalovač. Ta je uchycena na těle zapalovače. Jde dost blbě sundat, ale stačí pod to zastrčit šroubovák a pomalu páčit (POZOR: neručím za odlomení, ty pacičky jsou opravdu fórový)

07 zarovka zapalovace

Žárovička na popelník + zapalovač je ještě zastrčená v takovým plastovým pouzdru, které rozděluje světlo do dvou stran (popelník - zapalovač)

08 osvetleni zapalovace 09 zarovka zapalovace

Žárovka se z objímky jen vystrčí. Bacha, na to, ať Vám nepraskne to sklo, pak by šla hodně blbě ven. Já použil zuby, tam mám největší cit (i když sklo v hubě, by asi nebyl žádnej med). Nový žárovičky jsou koupil v GM Electronic, kus za 11,40Kč.

10 patice

Teď už jen stačí našroubovat objímky zpět do panelu, nacvaknout panel na své místo, vše dotáhnout a počkat si na tmu. Rozdíl, oproti úplně tmavému panelu je úžasný :)

edit
cmc.fordclubs.org
 Created by BasicX, Zbynek | Nahoru | Home | E-mail
 
 Copyright © 2003 - 2009 CMC + CFC, všechna práva vyhrazena