Mechanické otvírání kufru Mondea IV, kombi
print
Mechanické otvírání kufru Mondea IV, kombi
Voma (2009-02-05)

Mechanické otvírání kufru Mondea IV, kombi

 

Toto mechanické otvírání je dobré pro nouzové otevření kufru v případě jakékoliv poruchy na elektrickém otvírání (přerušené napájecí kabely, spálený motorek otvíracího mechanizmu, atd.)


1. Nejprve se musí opatrně sundat vnitřní plastový kryt zadních dveří. V „kapsách“ (úchyty  pro zavírání kufru) jsou schovány dva šroubky. Pak se plast postupně vycvakuje asi na 11-ti  místech po celé ploše.

2. Rozpojí se konektor a pomocí hvězdicového bitu (TORX T30) se povolí dva šrouby a vyndá se celý zámek.

1.JPG


3. Na mechanické otevření není zapotřebí velké síly. K použití postačí cyklistické lanko s bovdenem  (cca 40 cm bovdenu) a dvě průchodky. Vše se za pakatel sežene v cyklo-servisu.
4. Očko lanka se udělá dostatečně velké, aby v něm mohla otvírací páka volně chodit při klasickém elektrickém otvírání. Není na škodu vše promazat.

2.JPG

5. Mezi vnitřním plastovým krytem a dveřmi je dost místa, takže lanko se může vést kdekoliv (stejně jako elektrické rozvody).

3.JPG

6Aby lanko nikde moc „nestrašilo“, může se schovat do „kapsy“ plastového krytu dveří. Žádné další páky se na konec lanka přidělávat nemusí. Vše  jde lehce,  lanko stačí chytit dvěma prsty, cca o 1 cm povytáhnout a kufr je otevřený.

4.JPG
edit
cmc.fordclubs.org
 Created by BasicX, Zbynek | Nahoru | Home | E-mail
 
 Copyright © 2003 - 2009 CMC + CFC, všechna práva vyhrazena