Oprava zámku pátých dveří
print
Oprava zámku pátých dveří
Tribiani (2006-10-28)

Oprava zadrhávajícího se zámku u pátých dveří kombi 1. generace

Zámek se mi začal tak zadrhávat, že už se mi ani nevracel a vždy jsem musel k jeho zdárnému vymáčknutí použít klíč, kterým jsem hýbal nahoru a dolů tak dlouho, až se konečně podařilo. Začalo se to tak zhoršovat, že jsem se rozhodl zámek sám opravit. Po rozdělání jsem zjistil, že příčinou bylo ošoupané pokovení zámku a následné zanesení celého mechanismu korozí. Oprava je velice lehká a neměla by Vám zabrat více jak půl hodinky.

Nejdříve musíte sundat plastový kryt, který je přišroubován pomocí šesti šroubů. Další překážkou je čtveřice cvočků napevno přidělána ke krytu, takže pomocí trochu vetší síly se vám podaří kryt oddělit od karoserie.

1.jpg2.jpg
3.jpg

Odšroubujete plech, který je uchycen čtyřmi šrouby. Jako první je potřeba odcvaknout černou plastovou krabičku, na které jsou dva spínací kontakty. Dále vyhákněte táhlo z platového uchycení a sundejte celou plastovou konstrukci tak, že vysunete dvě boční zarážky, pomocí kterých je plastová konstrukce přichycena k zámku.

4.jpg
5.jpg
6.jpg

Nyní již jen stačí vysunout pomocí kladiva a šroubováku plechovou závlačku, která drží zámek napevno ke karoserii a celý zámek vyjmout ven. Je zapotřebí vyloupnout z náboje bílou plastovou zarážku a vysunout zámek z kovového válečku, což jde velmi ztěžka, neboť celý náboj je zanesen vrstvou koroze.
 

7.jpg
8.jpg
9.jpg

Nevím jak se té koroze správně zbavit, ale já sem ji pomocí šroubováku obyčejně seškrábal a plochy lehce vybrousil. Také je dobré rozdělat plastovou konstrukci celou, aby se všechny zanesené části pořádně vyčistili. Dal jsem tam trochu vazelíny a celé jsem to vystříkal WD40, včetně zámku. Konečně plní zámek svůj účel, jak má.

10.jpg11.jpg


edit
cmc.fordclubs.org
 Created by BasicX, Zbynek | Nahoru | Home | E-mail
 
 Copyright © 2003 - 2009 CMC + CFC, všechna práva vyhrazena